LPG Tank Çeşitleri Nelerdir?

Otogaz montajı yapılacak araçlar için tank seçimi oldukça önemlidir. Çünkü tanklar;  araçların büyüklüğüne, tipine ve ne kadar kullanıldığına göre farklılaşmaktadır. LPG tankı çeşitleri ilk etapta iki ayrılmaktadır. Simit tank ve silindir tank olarak nitelendirilen tanklar, üreticiyi firmaya göre farklı kapasitelerde olabilmektedir.

1996 yılında tank üretimine başlayan ve sektörün öncü firmalarından biri haline gelen SA-KA, kalite standartlarına uygun bir şekilde nitelikli ürünler ortaya çıkarmaktadır.

lpg tank fiyatları-zavoli

LPG tanklarında güvenlik ve kaliteyi ön plana ayıran firmada, 4 çeşit LPG tankı bulunmaktadır. Ayrıca ürünler tasarımları ve LPG tank litre çeşitleri iletüm ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmaktadır.

  • İçten Boğazlı Simit LPG Tankları

İçten boğazlı simit tanklarda LPG hortumunun girişi simidin orta kısmında bulunmaktadır. Kullanım alanı oldukça geniş olan simit tanklar, özellikle bagaj hacmi küçük olan araçlarda faydalıdır. Genellikle şehiriçi kullanılan ve yedek lastik eksikliğinin kısa sürelerde giderilebileceği durumlarda simit tankın tercih edilmesi önerilmektedir. SA-KA marka içten boğazlı LPG tank çeşitleri oldukça fazladır. İçten boğazlı simit tank en düşük litre hacmindedir. Bu tüpün çağı 550 mm, yüksekliği ise 180 milimdir. En büyük hacimli üretim 89 litredir. 720 milim çapında üretilen LPG tankının yüksekliği ise 270 milim olarak ölçülmektedir. Bu sınırlar dışında her türlü talebe uygun 40 tank çeşidi bulmak mümkündür.

  • Dıştan Boğazlı Simit LPG Tankları

Dıştan boğazlı simit tanklarında LPG giriş ve kışı tankın dış kısmındadır. Kullanım alanım olarak içten boğazlı tanklardan farkı yoktur. Oradaki açıklamalar dıştan boğazlılar için de geçerlidir. SA-KA, dıştan boğazlı LPG tankı üretiminde de oldukça iddialıdır. Dıştan boğazlı LPG tank çeşitleri kapasite olarak içten boğazlılar ile birebir eşittir. En yüksek 89 litre hacminde olan tankların en küçüğü 30 litre hacmindedir. Müşterilerin kafalarındaki her türlü hacim ve tasarım bulunmaktadır.

  • Ultra Boğazlı Simit LPG Tankları

Birçok LPG tankı firmasında bulunmayan ultra boğazlı simit tanklar konusunda SA-KA oldukça iddialıdır. Tercihini bu üründen yana yapan kişiler LPG tank litre çeşitleri bakımından da şanslıdır. 40 farklı ölçüde üretilen ultra tanklar, müşterilerin yüzünü güldürmektedir. Ürün hacimleri diğer simit LPG tanklarından farklıdır. Ultra LPG tanklarının en düşük hacimlisi 33 litredir. 550 milim çap ve 180 milim yüksekliğindeki bu tanktan sonra kademeli olarak kapasiteler artmaktadır. Firmada 37, 42, 46, 53, 58, 60, 65, 72, 77 ve 82 litre gibi alternatifler de mevcuttur. Ultra LPG tank çeşitleri arasında en büyüğü 94 litredir.

  • Silindir LPG Tankları

SA-KA LPG tankları içerisinde en küçük ve en büyük kapasitelere sahip tanklar silindir tanklardır. Ülkemizde de yaygın şekilde kullanılan bu tanklar genellikle bagajlara konumlandırılır. Özellikle bagaj genişliği kendisine fazlası ile yeten kullanıcıların silindir tankı seçtiği görülmektedir. SA-KA LPG tankları; 244, 270, 300,315 ve 360 milim çaplarında üretilmektedir. Silindir LPG tank çeşitleri içerisinde en küçük hacimlisi 20 litredir. 120 litre hacmindeki tank ise, üretilen en büyük üründür.

LPG Tank Çeşitlerinin Özellikleri Nelerdir?

lpg tank - zavoli

Ülkemizde genellikle tankların şekillerine ve kapasitelerine göre karar verilmektedir. Kullanıcıların genellikle ürünün niteliğini kabullendiği görülmektedir. Bu durum kalitesi düşük tankların da piyasada ilgi görmesine sebep olmaktadır. LPG tank çeşitleri ile müşterilerine güven veren SA-KA, ürünlerinde birinci sınıf malzeme kullanmaktadır. EN 10120 kalitesinde asitlenmiş ve paslanmaz özel çelikler kullanılan tanklar; 3000 kPa basınç uygulanarak test edilmektedir. 2550 kPa basıncına ulaşan tankların sac kalitesi de oldukça yüksektir. ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 3834 standartlarında üretilen tanklar ülkedeki birçok otogaz dönüşüm bayisi tarafından gönül rahatlığı ile talep edilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir